بوستان های منطقه ۲۲

منطقه ۲۲،یکی از جدید ترین مناطق شهر تهران می باشد که در شمال غربی شهر تهران واقع شده است.این منطقه با وجود ویژگی های خاص خود و پیش بینی های انجام شده یکی از قطب های گردشگری شهر تهران می باشد. زمین این منطقه بسیار بکر است و به همین دلیل می توان روی آن فعالیت های زیادی انجام داد.این منطقه به عنوان ریه تنفسی شهر تهران در نظر گرفته شده است.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با پارک های  منطقه ۲۲ آشنا کنیم.

پارک های جنگی منطقه ۲۲

پارک جنگلی چیتگر، با مساحت ۹۵۰ هکتار در جنوب به آزادراه تهران-کرج و قطار بین شهری تهران  و از سمت کرج، از شمال به بزرگراه شهید همدانی و دریاچه شهدای خلیج فارس و از غرب به پیکان شهر و باغ گیاه شناسی قرار دارد.این پارک همواره یکی از مناطق اوقات فراغت شهر تهران است.

پارک جنگلی خرگوش دره ، واقع در بزرگراه تهران کرج و ورودی غربی استادیوم آزادی ، با مساحت : ۶۶۷۵۲۵ متر مربع  قرار دارد. بیشتر پوشش گیاهی این پارک از درختان کاج و سرو و اقاقیا و زبان گنجشک پوشیده شده است.امکانات این پارک جنگلی سرویس بهداشتی – مبلمان پارکی و … می باشد.

پارک جنگلی لتمال ، واقع در شمال اتوبان همت ، جنب شهرک امید دژبان می باشد .مساحت این مجموعه  ۳۳۵۴۶۲۵ متر است  و در سال  ۱۳۷۲ تاسیس شده است. از امکانات این پارک می توان به سیستم روشنایی ،زمین بازی ، سرویس بهداشتی، مبلمان پارکی و آلاچیق اشاره کرد.

 

پارک جنگلی وردآورد، در ورد آورد، روبروی ایستگاه تقلیل فشار گاز  منطقه ۲۲ قرار دارد.مساحت تقریبی این پارک ۱۰۴۵۸۰۰۰ متر مربع است. این پارک در سال ۱۳۷۰تاسیس شده است. سیستم روشنایی، سرویس بهداشتی ، دفتر پارک ، دفتر پیمانکار ،مبلمان پارکی  و چمن مصنوعی از امکانات این پارک است.

فاز شرقی پارک چیتگر ، در بزرگراه تهران کرج ،ورودی جاده کوهک قرار دارد.مساحت این پارک  ۲۳۳۵۶۷۲ متر مربع است. از امکانات این پارک می توان به سیستم روشنایی، آبخوری ، آبنما و برکه ، زمین ورزشی و بازی ، دفتر پارک ، دفتر فضای سبز ،خانه کارگری ، آلاچیق ،کیوسک نگهبانی ، سکوی سیمانی ، سرویس بهداشتی ، مبلمان پارکی ، میز شطرنج ، پیست دوچرخه سواری ، غرفه و بوفه و رستوران می توان اشاره کرد.

فاز غربی پارک چیتگر، واقعه در بزرگراه تهران کرج ، ورودی فاز غربی چیتگر منطقه ۲۲ است.مساحت این پارک ۶۳۴۴۱۷ متر مربع می باشد. سیستم روشنایی،سرویس بهداشتی ، مبلمان پارکی ، میز شطرنج ، سکوی سیمانی ، زمین بازی ، دفترپارک ،پارک حیوانات و بوفه از امکانات این پارک است.

 

دیدگاهتان را بنویسید