دریاچه ی چیتگر تهران کجاست

 

دریاچه ی چیتگر امروز دیگر یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تهران است، این منطقه ی مهم اقتصادی- گردشگری همه روزه میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخل و خارجی و همچنین شهروندان تهرانی به منظور سپری کردن اوقاتی رویایی است.

این دریاچه در منطقه 22 شهرداری تهران قرار دارد واز نظر موقیعت مکانی در شمال غرب تهران قرار دارد و در شمال پارک چیتگر.

دریاچه ی چیتگر که تحت عنوان دریاچه ی شهدای خلیج فارس نیز شناخته میشود، از جنوب به بزرگراه همدانی،از شمال به بزرگراه همت ،از شرق به آزادگان و از سمت غرب به بافت مسکونی منطقه ی 22شهرداری تهران منتهی میشود.

دریاچه ی مصنوعی چیتگر

این دریاچه با توجه به آنکه آبش از دریاچه ی کن تامین شده است، یک دریاچه ی مصنوعی محسوب میشود طرح اولیه پروژه ی مکان مذکور، در سال 1342 برای اولین بار استارت خورده است  اما در سال 1389اجرای این طرح توسط شرکت سابیر بر اساس طرح ونقشه ی شرکت مهندسی سدتونل پارس آغاز و فاز اول آن در اردیبهشت 92افتتاح شد.

تفریحات دریاچه ی چیتگر

با توجه به موقعیت مکانی و جغرافیای مناسب و هزینه ی بالایی که برای آن شده و همچنین فضای جذاب ایجاد شده رفته رفته تبدیل به یک مکان گردشگری-تفریحی-اقتصادی کم نظیر حتی در سطح آسیا میشود، در این بخش بنا داریم به برخی از جاذبه های تفریحی دریاچه ی چیتگر به اختصار بپردازیم.

 

  1. فضای زیبا و دلنشین نقاط مختلف دریاچه

  2. چشم اندازهای درونی و بیرونی دریاچه، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند و میتواند این زیبایی، آرامش سرشاری را در گردشگران ایجاد کند.

  3. وجود جزایر نفریحی،جزایر حیات وحش،جزایر آموزشی این مکان را تبدیل به یک دریاچه ی کامل و جامع تفریحی کرده است.

  4. امکانات رفاهی این مجموعه از جمله اسکله های قایقرانی و تفریحی وپارک آبی ،باشگاه ورزشی،شهربازی از این منظر نیز بر امتیازات این مکان افزوده است.

  5. دریاچه علاوه بر جاذبه هایی که خود دارد به دلیل مجاورت پارک جنگلی چیتگر،پارک جنگلی لتمال کن،پارک جنگلی کوهسار،پارک ارم ،محور چهارباغ،بوستان های آبشار و ایثار،شهربازی هزار و یک شهر،پردیس اسب سواری،ساحل سنگی و مجموعه ی ورزشی آزادی از نظر رفاهی موقعیتی بی نظیر را دارا میباشد.

  6. مجموعه ی اقتصادی رفاهی بام لند به عنوان یک مجموعه ی درجه یک از نظر معماری ،بازار ،رستوران ها ،مکان های موزه گونه بر سطح دریاچه ی چیتگر به عنوان یک مکان تفریحی بسیار افزوده است.

  7. حضور پرندگان مهاجر کم یاب باعث زیباتر شدن این مکان شده است

گذشته از تمامی این موارد رفاهی دریاچه ی چیتگر از نظر زیست محیطی، کمک شایانی به تلطیف هوای تهران و رطوبت آن کرده است و از دیگر سو، نقش مهمی در اقتصاد پایتخت دارد.

 

عکس های دریاچه ی چیتگر

زیبایی های بصری این مکان به گونه ای حیرت انگیز است که حتی دیدن تصویر از آن هر بیننده ی صاحب ذوقی را کیفور میکند، شما را دعوت میکنم به دیدن چند تصویر از این منطقه ی دیدنی

 

هزینه ی ورودی به دریاچه ی چیتگر

در واقع ورود به این مجموعه رایگان است و بایست برای انواع تفریحات شهربازی و تفریحات آبی و رسانه ای و بازی های کامپیوتری آن به صورت جداگانه بلیط تهیه کرد که از هفت هزار تومان تا چهل هزار تومان متغیر است با توجه به گزینه ی مورد نظر شما.

دیدگاهتان را بنویسید