روستای وردیج,واریش منطقه۲۲

روستای وردیج واقع در تهران,ضلع شمالی منطقه ۲۲

 

 

 

 برای گشت و گذار و تفریح حتی در پایتخت  ایران یعنی شهر تهران می‌توان به نزدیکترین نقاط سفر کرد, یکی از  مراکز گردشگری و جاذبه های توریستی طبیعی تهران واقع در منطقه ۲۲ روستای وردیج می باشد, این روستای بسیار زیبا و پر رمز و راز در تابستان هوای بسیار عالی و خنک دارد. و در روزهای آلوده سرد زمستان هوای بسیار تمیز و دلچسب دارد یکی از جاذبه های زیبای آن وجود سنگ هایی شبیه آدمک می باشد که در این روستا به صورت کوه مانند کشیده شده.

 روستای وردیج یکی از بزرگترین روستاهای شمال غربی پایتخت یعنی تهران می‌باشد که ۱۸۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. که این مجموعه از اراضی کن سولقان و جز منطقه ۲۲ تهران می باشد, که یکی از با ارزش ترین و دیدنی ترین مناطق شمال غرب تهران میباشد.

 راه های دسترسی به آن از بلوار اردستانی که کنار شهرک دانشگاه شریف می باشد تقریبا می‌توان گفت از نزدیکی پروژه شهید خرازی واقع در اتوبان همت منطقه ۲۲ می توان گذر کرد. از اول جاده تا رسیدن به روستای وردیج حدود ۱۰ کیلومتر می باشد.

 حوالی روستای وردیج رستوران های مجلل و سوپرمارکت و یا فروش لوازم ضروری پیدا نمی کنید هر چند در حال حاضر رستوران های سرپایی حرکت های دایر هستند.

 در فصل بهار روستای وردیج از درختان پر شکوفه گیلاس آلبالو آلوچه و دیگر میوه های تابستانی باعث دیدن منظره بسیار زیبا در این منطقه می شود.

 پیشنهاد ما به شما این است تا وقتی به روستای وردیج سفر می کنید حتما سری هم به روستای واریش که تقریباً در ۴ کیلومتر بعد از روستای وردیج می باشد سری بزنید.

 در این روستا امامزاده به نام بی بی زرین قمر که از خواهران امام هشتم علیه السلام می باشد در آنجا دیده می باشد دیده می شود.

 

 

 

 

 

 

نظرات و دیدگاه ها و یا تجربیات سفر خود به این روستا را با ما در میان بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید