تلفن : 021-44727656
موقعیت
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

مشارکت وزارت دفاع در تولید مسکن انبوه

عباس فرهادیه، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن گفت: مطالعه و بررسی جزئیات و نحوه اجرای بسته دولت برای خانه‌دار شدن کارمندان به این دفتر واگذار شده است و ما هم کار مطالعه آن را شروع کرده‌ایم.

فرهادیه گفت: این طرح جدا از ساخت ۴۰۰ هزار واحد است و طرح جدیدی برای بخش ساخت‌وساز است.

زمین مسکن نیروهای مسلح محدود به پادگان‌ها نیست

ساخت ۱۰۰ هزار واحد برای نیروهای مسلح یکی دیگر از برنامه‌های دولت در بخش مسکن است. تفاهمنامه ساخت این تعداد واحد روز یکشنبه مابین وزیر راه و شهرسازی و وزیر دفاع به امضا رسید.

آن‌طور که مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفتساخت مسکن نیروهای مسلح نیز جدا از برنامه اقدام ملی مسکن است و در قالب طرح ۴۰۰ هزار واحدی نمی‌گنجد. بر اساس قانونی که سال ۸۸ در مجلس به تصویب رسید وزارت دفاع مکلف شده نسبت به فروش و انتقال پادگان‌ها از داخل محدوده شهرها به حریم شهرها اقدام کند.

تأمین زمین برای ساخت ۱۰۰ هزار مسکن نیروهای مسلح، از زمین‌های پادگان‌های منتقل شده مورد نظر است اما مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن گفت: برای ساخت واحدهای نیروهای مسلح فقط زمین پادگان‌ها مدنظر نیست بلکه علاوه بر آن زمین‌های دیگری که در اختیار وزارت دفاع است و همچنین خانه‌های فرسوده بخصوص واحدهای موجود سازمانی قدیمی در طرح قرار می‌گیرد.

توان ساخت ۱۰۰ هزار واحد در دو سال

در برنامه‌های ساخت مسکن احداث تعداد زیادی واحد در زمانی معین همیشه مورد بحث است. با توجه به تجربه مسکن مهر و اینکه این برنامه طبق زمانبندی پیش نرفت اکنون در مورد ساخت ۱۰۰ هزار واحد توسط وزارت دفاع این نگرانی از به پایان نرسیدن ساخت طبق برنامه وجود دارد.

اما فرهادیه در پاسخ به این نگرانی گفت: وزارت دفاع و نیروهای مسلح قرارگاه‌های مختلفی دارند و این‌طور نیست که برنامه ساخت را از ۱۰۰ هزار واحد شروع کنند، نیروهای مسلح همیشه در کار ساخت‌وساز مشارکت داشته و تجهیزات آن را در اختیار دارد و این‌گونه نیست که مشکلی در تأمین نیرو یا تجهیزات داشته باشد.

ساخت مشارکتی

فرهادیه همچنین گفت: در ساخت واحدهای نیروهای مسلح امکان مشارکت وزارت راه و شهرسازی وجود دارد و با مشارکت ما بخشی از واحدها که بر اساس نوع مشارکت به ما تعلق می‌گیرد را در اختیار مردم عادی و متقاضیان دهک‌های پایین قرار خواهیم داد.

منبع : تجارت نیوز

پاسخی بگذارید