تلفن : 021-44727656
موقعیت
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

وزیر راه : حباب برخی قسمت های موثر بر مسکن ترکیده است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حباب برخی قسمت ها موثر بر مسکن ترکیده و به قیمت واقعی خود نزدیک می شود به شهروندان توصیه کرد که عجله ای برای خرید مسکن از خود نشان ندهند تا قیمت ها واقعی شود.

محمد اسلامی عصر چهارشنبه در نخستین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کمیسیون‌های معماری و شهرسازی کلان شهرها در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا قیمت مسکن در پایتخت به شکل مهار نشده‌ای در حال افزایش است، تصریح کرد: قیمت مسکن متأثر از جو روانی است و باید به این نکته توجه شود که قیمت‌های تمامی گروه‌های کالا و خدمات افزایش یافته است.

وی ادامه داد: شهروندان بدانند که حباب برخی قسمت‌ها مؤثر بر مسکن ترکیده است و قیمت‌ها در بخش‌هایی به قیمت واقعی خود نزدیک شده است.
اسلامی همچنین تاکید کرد: قیمت مسکن در چند ماه اخیر افزایش یافته اما معامله‌ای انجام نمی‌شود و این امر موجب رکود در بازار مسکن شده است و من اعلام می‌کنم که طبق برنامه ریزی انجام شده هدف دولت این است که بسیاری از متقاضیان مسکن را صاحب خانه کنیم.

تکمیل ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال
اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص طرح مسکن مهر گفت: در این خصوص کارشناسان می‌توانند صحبت کنند و این موضوع شبیه بیماری است که هر طبیب برای آن اظهار نطر متفاوتی می‌کند.
وی ادامه داد: تعهد دولت تحویل ۲ و نیم میلیون واحد مسکن مهر بوده که از این تعداد، ۸۷۰ هزار واحد در دولت دهم تحویل متقاضیان شد.
اسلامی ادامه داد: یک هزار و ۱۷۰ هزار مسکن مهر تا به امروز در دولت یازدهم و دوازدهم تحویل متقاضیان مسکن شده است.
به گفته وزیر راه، از ۲ و نیم میلیون واحد مسکن مهر که در تعهد دولت بود نزدیک به یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکن تحویل داده شده و امیدواریم تا پایان امسال پانصد هزار واحد باقی مانده را تکمیل کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که ایا ساخت مسکن مهر همچنان ادامه می‌یابد گفت: دولت دوازدهم احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در دستور کار قرار داده که با تکمیل ۵۰۰ هزار مسکن هزار واحد مسکن مهر باقی مانده نزدیک به ۹۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دوازدهم با متقاضیان تحویل می‌شود.
اسلامی تاکید کرد: چرخه تولید و عرضه مسکن به اقشار کم درآمد جزو اولویت‌های دولت است که امیدوارم بتوانیم با شتاب بیشتر آن را انجام دهیم و راهکارهایی در این خصوص داریم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راهکارهای اتخاد شده برای احداث مسکن برای اقشار کم درآمد گفت: یکی از برنامه‌های ما برای شتاب به تولید و عرضه مسکن ارائه زمین با تسهیلات و بدون پرداخت وجه به سازندگان مسکن است و برای تأمین منابع مالی این طرح براساس مصوبه صندوق پول و اعتبار ۸۰ درصد پول ساخت و ساز را بانک‌ها به سازندگان وام می‌دهند و نکته قابل توجه این است که این وام قابل انتقال به خریداران است.
وی ادامه داد: میزان وام در نظر گرفته شده برای احداث مسکن، ۱۶۰ میلیون در تهران و ۱۲۰ میلیون در کلانشهرها و در سایر شهرها ۱۰۰ میلیون تومان است.
به گفته اسلامی، یکی دیگر از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی مربوط به جامعه هدف است که در این راهکار ارگان‌های دولتی و یا بنگاه‌ها با یک سیستم پس انداز بتوانند جریان خانه دار شدن جوانان را از طریق صندوق پس انداز سرعت ببخشند.
وی ادامه داد: همچنین در این راه به ارگان‌هایی که زمین ندارند، زمین می‌دهیم.
اسلامی تصریح کرد: راهکار آخر ما صدور کارت اعتباری مصالح است که بتوانیم که با ارائه آن به سازندگان، قیمت تمام شده مسکن را کاهش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: از دیگر راهکارهای وزارت راه و شهرسازی احداث و واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکن به کمیته امداد است که ما اعلام کردیم که ظرفیت احداث و واگذاری ۶۰ هزار واحد را داریم.

منبع : نامه نیوز

پاسخی بگذارید