تلفن : 021-44727656
موقعیت
سال ساخت
اندازه گاراژ
اندازه زمین
امکانات
قیمت

کارنامه مسکن تهران در بهار منتشر شد / رشد ۱۰۷ درصدی قیمت آپارتمان در تهران

متوسط قیمت هر متر مربع در مناطق ۲۲ گانه تهران در پایان خرداد ماه امسال نسبت به خرداد ماه سال گذشته رشد حدود ۱۰۷ درصدی داشته، همچنین نسبت به ماه قبل رشد ۴٫۵ درصدی داشته است.

هر متر مربع آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه در پایان خرداد ماه سال جاری به طور میانگین با رقم ۱۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان معامله شده که این رقم نسبت مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۶٫۸ درصدی داشته، یعنی قیمت هر متر مربع در خرداد ماه سال ۹۷ به طور میانگین با رقم حدود شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومان خرید و فروش شده است.

اما از نظر تعداد معاملات مسکن شهر تهران در خرداد ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش ۵۰.۲ درصدی یافته است.

همچنین متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در خرداد ماه امسال نسبت به اردیبهشت ماه رشد ۵٫۶ درصدی داشته، به عبارتی قیمت آن در اردیبهشت ماه معادل ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان بوده است.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، قیمت هر متر مربع آپارتمان در منطقه یک در خرداد ماه سال گذشته حدود ۱۴ میلیون تومان بوده که این رقم در پایان خرداد ماه امسال به رقم ۲۷ میلیون و ۵۷۳ هزار تومان رسیده که نشان می‌دهد در این بازه زمانی رشد ۹۶٫۵ درصدی داشته است.

اما قیمت هر متر مربع آپارتمان در منطقه ۲۲ در این مقایسه رشد ۳۵ درصدی کرده، یعنی قیمت آن در خرداد ماه سال ۹۷ معادل ۹ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان بوده که در خرداد ماه امسال به رقم ۱۳ ملی میلیون و ۴۳۵ هزار تومان رسیده است.

پاسخی بگذارید