بام لند در ساحل دریاچه چیتگر

اکثر مردم تهران‌ را به پایتخت اقتصادی و سیاسی ایران میدانند ولی با ویژگی فرهنگی ، تفریحی و طبیعی آن آشنایی زیادی ندارند . مواردی که در این سالها سرمایه گذاری بسیاری روی آن صورت گرفته  و مسئولان تلاش بسیاری در این زمینه در سالهای اخیر انجام داده اند  .

یکی از این جاذبه ها که در این مدت  توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرد  مجموعه چیتگر در غرب تهران می باشد ، مجموعه ای که متشکل از  پارک جنگلی ، دریاچه مصنوعی ، تفریحات مختلف آبی و هیجانی و مجموعه بام لند است.

بام لند

مرکز تفریحی که  با امکانات مختلف فرهنگی ، ورزشی و تفریحی ….. مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است  و توانسته در این کار موفق باشد و شهرت خوبی را برای خود دست و پا کرده است .

چرا بام لند مورد توجه قرار می گیرد ؟

یکی از معروفترین مراکز خرید لوکس تهران است.

بخاطر برنامه های فرهنگی و جشنواره های مختلفی که در آمفی تئاتر این مجموعه اجرا می شود، بسیار محبوب می باشد .

برای بازدیکنندگان این مجموعه امکانات رفاهی بسیار خوبی در نظر گرفته شده است .

یکی از مجموعه های محبوب غذاخوری در شهر تهران که میتوان گفت این کافه‌ها و رستوران‌های با چشم انداز فوق العاده به دریاچه چیتگر بسیار محبوب می باشد.

امکانات تفریحی جذابی مانند پاتیناژ، آمفی تئاتر روباز و بسته، سالن های سینما، مجموعه تفریحی کودکان، مسیر پیاده‌روی، ماهیگیری و مجموعه هیجانی وی آر لند، این مجموعه تفریحی، تجاری را از دیگر مراکز خرید تهران متمایز کرده است.قابل توجه است که محوطه بام لند برای تردد معلولان مناسب سازی شده است.

معرفی مجموعه تفریحی بام لند تهران

تهران شهری بزرگ میباشد که تمام نیازهای افراد را که در آن زندگی میکنند نمیتواند پاسخگو باشد برای همین مراکز خرید ، تفریحی و… بسیاری در مناطق مختلف این شهر بزرگ  وجود دارند. یکی از این مراکزی بام لند است که با تازگی در نزدیکی دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس ایجاد شده و در این مدت کوتاه توانست جایگاه خاصی در بین مردم پیدا کند. باملند مرکزی مدرن  با ۱۲ ویلا دو طبقه که هر کدام مستقل ازز دیگری است و مجموعه ای جذاب از نام ها و برندهای معتبر را در خود جای داده مرکز خریدی که از بهترین پوشاک تا موتورسیکلت و ماشین را میتوان در آن پیدا کرد .

اما تنها این مجموعه ،مکانی تجاری نمیباشد ، سرگرمی های مانند پاتیناژ ، ماهیگیری و تماشای موسیقی و……. در این مجموعه اشتیاق مردم را برای بازدید از این مجموعه بیشتر میکند.

باملند کافه‌ها و رستوران‌های مشهور و پرطرفداری دارد.مجموعه غذاخوری باصفا با چشم اندازی فوق العاده به دریاچه چیتگر که باعث می شود افراد زمان بیشتری را به آن اختصاص دهند.

این مجموعه بی نظیر با ذوق و هنر معماران ایرانی خانم مریم یوسفی و آقای مرتضی ادیب ساخته شده است و با امکانات به روز و معماری جذاب سعی کرده تا تمام بازدیدکنندگان را راضی نگه دارد. معماری باملند تلفیقی از معماری ایرانی و مدرن می باشد که به زیبایی کنار هم قرار گرفته اند.

ساعت بازدید بام لند :

از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۲۴:۰۰ مراجعه کنندگان می توانند بدون پرداخت هزینه از این مجموعه ی زیبا دیدن کنند.

 البته توجه داشته باشید که ساعت کار فروشگاه ها و کافه‌ها و رستوران ها متفاوت است.برای مثال ساعت کار کافه های مجموعه بام ند به این صورت است:

ساعت کار کافه ها:

شش ماه اول

از ساعت ۱۰:۰۰صبح تا ۲۴:۰۰ در روزهای عادی

از ساعت ۱۰:۰۰صبح تا ۰۱:۰۰ در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و روزهای تعطیل

شش ماه دوم

از ساعت ۱۰:۰۰صبح تا ۲۴:۰۰ در تمام‌روزها

ساعت کار رستوران‌ها:

شش ماه اول

از ساعت ۱۲:۰۰صبح تا ۲۴:۰۰ در روزهای عادی

از ساعت ۱۲:۰۰صبح تا ۰۱:۰۰ در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و روزهای تعطیل

شش ماه دوم

از ساعت ۱۲:۰۰صبح تا ۲۴:۰۰ در تمام‌روزها

از ورودی بام لند که وارد این مجموعه می شوید با منظره بی نظیر و چشم نواز دریاچه و پارک جنگلی چیتگر روبه روی میشوید . و بعد از آن مجموعه مراکز خرید ،کافه‌ها ،رستوران ها و مراکز تفریحی آن در دو سمت راست و چپ ورودی اصلی آن قرار گرفته است و شما رابه گشت در این مجموعه زیبا دعوت میکند.

سرگرمی ها و تفریحات بام لند

همانطور که قبلا هم گفتیم بام لند تنها یک مرکز خرید لوکس نیست این مجموعه بی نظیر با سرگرمی ها و تفریحات مختلف خود در مدت کمی طرفداران بسایری پیدا کرده و بسیاری از مردم تهران اوقات فراغات خود را در آنجا سپری میکنند

تفریحاتی که در بام لند می‌توانید به سراغ شان بروید، عبارتند از:

 آمفی تئاتر بام لند

آمفی تائتری روباز بام لند دارای  ظرفیت ۲۵۰ نفره می باشد که به یکی از قسمت های محبوب مجموعه به حساب می اید . در آن برنامه هایی مانند  انواع جشنواره ها و… برگزار می شود. محل قرارگیری آمفی تئاتر در قسمت انتهایی سمت چپ بام لند است.

اجرای موسیقی خیابانی

موسیقی خیابانی در تهران و برخی شهرهای بزر ایران رایج شده است و طرفداران بسایری هم دارد . در مکان های مختلف  بام لند جوانهای علاقه مند به موسیقی به صورت انفرادی یا گروهی هنر نمایی میکنند که مورد توجه مردم است.

موارد زیر از دیگر جاذبه های مجموعه بام لند میباشد که در مطالب بعدی راجب آن خواهیم پرداخت.

 پیاده‌روی و دوچرخه سواری

موتور چهارچرخ

 قایق سواری در بام لند

تشک پرش آزاد

شهربازی و ساحل سنگی

فروشگاه های بام لند

فروشگاه های مختلف بام لند

کافه‌ها و رستوران‌های بام لند

 

امکانات بام لند

 امکانات این مجموعه زیبا و بی‌نظیر  در سطح خوبی قرار دارد که از خیلی مراکز خرید دیگر در تهران از کیفیت بیشتری برخوردار می‌باشد.

رستوران و کافی‌شاپ

صندوق امانات

آمفی‌تئاتر روباز

آسانسور و پله‌برقی

اینترنت مرکزی و وای فای رایگان

دوربین مداربسته، حراست و لابی‌مَن ۲۴ ساعته

اطفای حریق خودکار، اعلام حریق دیجیتال، برق اضطراری

سرویس بهداشتی

همگی از مواردی هستند که سبب علاقه ی زیاد بسیاری از مردم به این مجموعه بزرگ شده است.

در مطالب بعدی املاک آتیه ۲۲ در مکانهای دیگر باملند چرخی خواهیم زد.

مسیر دسترسی

آدرس: ﺗﻬﺮان، ﺑﺰرﮔﺮاه ﺷﻬﯿﺪ ﻫﻤﺖ، ﺧﺮوﺟﯽ ﺑﻠﻮار ﮐﺎﺷﺎن، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز تجاری تفریحی بام لند

خودروی شخصی

بهترین روش برای رسیدن به بام‌لند استفاده از مسیر بزرگراه شهید خرازی است. اگر از شرق به غرب بزرگراه شهید خرازی به سمت بام لند می‌آیید به‌راحتی می‌توانید با استفاده از مسیر زیر بام لند را پیدا کنید:

بزرگراه شهید خرازی (ادامه همت) غرب، بعد از خروجی بزرگراه آزادگان، خروجی “کاشان جنوب دریاچه شهدای خلیج‌فارس”، ۴۵ متری کاشان جنوب، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز خرید بام‌لند

اگر از غرب به شرق بزرگراه شهید خرازی قصد رسیدن به بام لند رادارید، مسیر زیر را دنبال کنید:

بزرگراه شهید خرازی (ادامه همت) شرق، خروجی کاشان امیرکبیر آبشار تهران، ۴۵ متری کاشان جنوب، میدان موج، خیابان موج، بلوار صدف، مرکز خرید بام‌لند

همچنین می‌توانید از میدان موج، مسیر بلوار ۴۵ متری کاشانی جنوب را در پیش بگیرید و از خیابان هوانیروز به سمت غرب ادامه مسیر دهید تا به مرکز خرید بام‌لند برسید.

حمل‌ونقل عمومی

مترو: خط ۵ مترو خط مناسب برای رسیدن به بام لند است که می‌توانید  در ایستگاه چیتگر پیاده شوید و با استفاده از تاکسی‌های پایانه تاکسی‌رانی ایستگاه چیتگر به خیابان هوانیروز برسید. ازآنجا راه خود به سمت میدان و بلوار موج را پیدا کنید.

اتوبوس: اتوبوس‌های خط ۳۲۳ پایانه آزادی- شهید باقری در نزدیکی بام لند توقف دارند. سوار این اتوبوس‌ها شده و در ایستگاه بلوار کاشان در نزدیکی میدان موج پیاده شوید. پس از نزدیک به چند دقیقه پیاده‌روی به سمت بلوار موج به بام لند می‌رسید

دیدگاهتان را بنویسید