برخی مکان های دیدنی ایرانمال ۲

در پست های گذشته راجب برخی مکانهای دیدنی بازار بزرگ ایرانمال صحبت کردیم.حال قصد داریم مکانهای دیگر این بازار بزرگ را بررسی کنیم.با ما همراه باشید.

پست مرتبط: برخی از مکان های دیدنی ایران مال ۱

 

باغ ایرانی ایران مال

باغ ایرانی ایرانمال :

«باغ ایرانی» رشاید زیباترین قسمت  بازار بزرگ ایران دانست. این باغ با الهام از باغ شازده‌ ماهان کرمان، به بازطراحی و تعریف دوباره الگوی باغ ایرانی در بزرگترین مجتمع تجاری کشور پرداخته و به‌صورت باغ تخت با پنج سطح (پلکانی) و آبریزها و آبنماهای خود یادآور شکوه باغ‌های زیبای ایرانی ـ اسلامی است. ارتفاع، مساحت و طبقاتی بودن آن که همانند الگوی اصل خود، یادآور طبقات فردوس برین است، همگی منجر به تمایز آن نسبت به سایر فضاهای مشابه احتمالی می‌شود.

هدف باغ ایرانی، انشان دادن باغ های ایرانی و سنتی به تماشایان میباشد. مجموعه‌ای که یک اتصال منطقی با معماری مدرن کل مجموعه دارد و در عین دعوت‌کنندگی یک نشانه تأثیرگذار در کل بناست. نمادی اصیل، فاخر و جذاب برای مخاطبان مجموعه که کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و زیبایی شناختی فراوانی به همراه دارد.

این باغ ۲ ورودی با نمای شیشه‌ای دارد که محوطه شمالی ایران‌مال را به دریاچه و آبنمای موزیکال در ضلع جنوب متصل می‌نماید و وجود طیف گوناگونی از گیاهان و جریان آبی که بی‌وقفه در راستای شمالی-جنوبی باغ جاریست، فضای مطبوع و مطلوبی را برای بازدیدکنندگان ایجاد می‌کند.

 بودن چند رستوران بین‌المللی در مسیر باغ و در نیم‌طبقات آن امکان استراحت و استفاده مناسب‌تر از باغ را فراهم ‌می‌نماید. مشخصه متمایز دیگر این باغ سقف آن است. برای پوشش سقف این بنا، برای اولین بار از پوشش‌های غشایی (ETFE) استفاده شده است که نور و اشعه های خورشید را برای رشد گیاهان مناسب می کند.

طراحی و معماری باغ ایرانی قابلیت لازم را به آن داده است که مراسم گوناگون در مناسبت‌های مختلف در آن برگزار شود. این قابلیت به همراه معماری منحصر به‌فرد باغ امکان بهره‌مندی مضاعف از فضا و محیط را برای مراجعه‌کنندگان فراهم می‌آورد.

باغ ایرانی

مجموعه باغ و رستوران ملل ایرانمال :

 

رستوران ملل

 

تنوع غذایی  یکی از جاذبه‌های خوشمزه کشورهای مختلف است که می‌تواند در کنار سایر خصوصیات آن‌ها، زمینه و عامل جذب گردشگران باشد. گوناگونی و غنای میراث تغذیه‌ای و خوراکی‌های سرزمین‌های مختلف، نشانگر و معرف دیرینگی و عمق فرهنگ هر سرزمین و وجهی از وجوه مختلف کارکردهای اجتماعی و دستاوردهای زندگی یک قوم و یک جغرافیای انسانی است و از این رو، شناخت این میراث و این مجموعه از دستاوردهای ملی، می‌تواند افراد را با ابعاد جدیدی از زندگی اجتماعی و تاریخی مردمان سرزمین های مختلف دنیا آشنا کند.

«مجموعه باغ-رستوران ملل» بر همین اساس و با تکیه بر همین نگاه شکل گرفته و قصد دارد در فضایی که ملهم از معماری بومی و ملی نقاط مختلف دنیا و متکی بر عناصر و ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد معماری کشورهای شاخص هر قاره است، فضایی را فراهم کند که مراجعان و مشتریان بتوانند در آن، علاوه بر آشنایی با عناصر معماری کشورهای هدف، بدون هموار کردن رنج سفر، از مجموعه خوراکی‌هایی که در این مکان عرضه می‌شود، برخوردار شوند و تجربه‌ای جدید و جذاب را از بازار بزرگ ایران با خود به ارمغان ببرند.

برای معماری این مجموعهتلاش کرده اند تا مخاطبان خود را در کشور هایی که رستوران های آن ها موجود است تصور کنند  و بتوانند به‌رغم برخورداری از ذائقه‌ها و سلایق مختلف، فضایی مفرح و جذاب و طعم‌هایی تجربه نشده را تجربه کنند.

برای رفاه بیشتر مراجعان و مشتریان، مکانی متناسببا نیازهای کودکان ساخته شده و این امکان، حتماً رضایت و آرامش خانواده‌های دارای فرزند را مهیا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید